fbpx
Фото: МИА архива
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на прес конференцијата во седиштетот на НАТО, 15 февруари 2023 (фото: Џ. Д. / Цивил)
Фото: МИА архива
ВАРШАВА-КИЈИВ, 18 часа, декември 2023 (фото: Ј. Андоновски)
Фото: МИА Архива
Фото: МИА архива

Tag: автобуси

Редовно сообраќаат автобусите на ЈСП „Скопје“, вработените денеска ќе ја добијат јануарската плата

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утрово излегоа од двете авто бази во Автокоманда и Ѓорче Петров и редовно сообраќаат. - Надминати се надоразбирањата околу личниот доход и вработените денес ...

Град Скопје: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ поради личните хирови на нивниот претседател казнуваат половина милион граѓани – не гласаа за набавка на еколошки автобуси

Советниците на Мицкоски продолжуваат со блокадата на проектите кои се од интерес на граѓаните во Советот на Град Скопје. Денес советниците на Христијан Мицкоски во Советот на Град Скопје гласаа ...

ЈСП – шлог машини!

ДИЈАНА ТАХИРИ  Јавниот градски превоз во „престолнината“ на Северна Македонија, во Скопје де, на корисниците им  дава неколку можности за менување на здравствената состојба, во зависност од индивидуалните состојби. Во ...

„Дурмо турс“ ќе вози дел од македонските поддржувачи на Вучиќ на митингот во Белград

Утрово на граничниот премин „Табановце“ се забележани цели колони од автобуси кои најверојатно се упатиле кон Белград, по повод митингот што денеска го организира владејачката „Српска напредна партија“. Според српски ...

Три фирми ќе ги претставуваат приватниците, утре ќе поднесат понуди на огласот во Град Скопје

Три компании од постоечките 135 во иднина ќе ги претставуваат приватните превозници бидејќи автобуските линии се поделени во три пакети, вели за ЦИВИЛ Медиа Јовица Зафировски, претставник на превозниците. -За ...

Победа на Скопјани, кавгата меѓу Данела-ВМРО нема веќе да се води преку грбот на жителите

Жителите на Скопје победија и по подолг период сега веќе блокади на приватните превозници по градските булевари нема да има. По притисокот на граѓаните, нивните пишувања на социјалните мрежи, но ...

Приватните превозници ги повлекоа автобусите, „Илинденска“ повторно отворена за сообраќај

Приватните превозници попладнево ги повлекоа автобусите со коишто го блокираа булеварот „Илинден” во делот од фонтаната „Лотос” во Градски парк до крстосницата кај ГОБ „8 Септември”, и посочуваат дека чекаат ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER