fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Азербејџан

Фото: Азербејџан ги обои своите возила со „воени ознаки“ слични на оние што ги користи руската армија

Азербејџанските сили со симболи во руски стил се концентрираат на границата со Ерменија, се насетува нова војна

Војската на Азербејџан ги зголемува своите сили во близина на Ерменија и ги обои своите возила со „воени ознаки“, со превртено „А“ и стилизирано „Ф“, слични на оние што ги ...

Фото: Wikimedia commons

Зошто Макрон се спротивставува на интересите на ЕУ и го поддржува рускиот сепаратизам?

Кремљ има влијателни сојузници кои го поддржуваат сепаратизмот во „постсоветските“ земји, чија политика е спротивна на позицијата на ЕУ, пишува украинскиот политички аналитичар Игор Чаленко за деструктивната улога на Франција ...

Фото: Укринформ

Нова рунда судири на границата на Азербејџан и Ерменија

Едно лице загина, а четворица се ранети во престрелка меѓу војската на границата на Ерменија и Азербејџан, пренесува Укринформ повикувајќи се на агенцијата Ксинхуа. Азербејџанското Министерство за одбрана ја потврдило ...

На предвремени избори Азербејџанците бираат претседател

Во Азербејџан се отворени гласачките места каде на предвремени избори азербејџанските гласачи избираат претседател на земјата. Опозицијата ги бојкотира изборите, тврдејќи дека нема услови за демократско изјаснување и оти власта ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER