fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: Бикини Мун

„Бикини Мун“ на Милчо Манчевски на редовен репертоар во „Милениум“

Новиот филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски, „Бикини Мун“, вчера беше промовиран во скопското кино „Милениум“, кој е во американско-германска копродукција. Пред премиера на филмот, беше прикажан и петминутниот филм ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER