fbpx
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин
фото: МИА архива

Tag: Bomba

Напаѓачите, кои ја детонираа бомбата пред зградата на МВР во Анкара, во Турција влегле од Сирија

Двајцата напаѓачи, кои ја активираа бомбата пред зградата на Министерството за внатрешни работи во Анкара, во Турција влегле од Сирија, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Хакан Фидан. Британските ...

Четириесет загинати во експлозија на бомба на митинг на радикална исламистичка партија во Пакистан

Најмалку 40 лица загинаа денеска во експлозија што се случи во северозападната пакистанска провинција Хајбер Пахтунхва, објавија арапските медиуми, повикувајќи се на локални власти. Полициски извор изјави дека жртвите биле ...

Screenshot: Twitter

Зеленски: Русија активираше бомба за масовно уништување на животната средина

Русија ја контролира браната и целата хидроелектрана Каховка повеќе од една година. Физички е невозможно да се разнесе однадвор, со гранатирање. Руските окупатори ја минираа и ја разнесоа, изјави украинскиот ...

Авиосообраќајот се нормализира, заканата за бомба била лажна, велат од ТАВ

Eдиниците на МВР ги завршија проверките на Меѓународниот Аеродром Скопје и притоа од нивна страна е утврдено дека станува збор за лажна пријава за поставена експлозивна направа која ја добивме ...

Груевски (евергрин): „Долу-горе, знаеш тие работи“

Да се потсетиме на разговорот меѓу поранешните властодршци, екс-министерот за надворешни Антонио Милошоски, екс-директорот на УБК и екс-премиерот Никола Груевски, кој го обелодени тогаш опозицискиот СДСМ во пролетта 2015 година. ...

Најмалку 15 ранети при експлозија во ресторан во Канада

Најмалку 15 лица се повредени рано изутринава при експлозија во ресторан во градот Мисисога во канадската провинција Онтарио. Според првичните информации станува збор за експлозија на рачно изработена бомба, а ...

Експлозија пред ателјето на сопругата на Мицотакис

Мала рачно изработена бомба експлодира рано изутринава пред влезот на зградата во која се наоѓа модното ателје на сопругата на лидерот на грчката опозициска партија Нова дмеократија, Кирјакос Мицотакис, Марева Грабофски ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER