fbpx
Фото: МИА
Gaza war (Image by hosny salah from Pixabay)

Tag: европска престолнина на културата

фото: Министерство за Култура

Костадиновска-Стојчевска за Скопје-европска престолнина на културата:  Имаме потенцијал кој, убедена сум, нема да ја пропушти шансата да се покаже во своето најдобро издание

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, заедно со градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и амбасадорот на Европската Унија во Република Северна Македонија, Дејвид Гир, денеска на сцената „Школка“, во Градскиот ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER