fbpx
Фото/ Wikimedia commons

Tag: феминистка

Макрон: Абортусот треба да се вметне во францускиот Устав

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска  изјави дека го поддржува внесувањето на  правото на абортус во францускиот Устав, додавајќи дека тоа ќе покаже солидарност со жените ширум светот. Макрон ова го изјави на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER