fbpx
Фото: МИА архива
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè

Tag: француско-германски предлог

Photo: Kosovo Specialist Chambers

(ИЗБОР) Албански медиуми: Водачите на ОВК ќе се соочат со 312 сведоци, француско –германски план за членство на Косово во ОН, албанското Собрание под полициска заштита

Во специјализираното обвинителство во Хаг, на судењето на водачите на ОВК ќе бидат повикани 312 сведоци, за поранешниот претседател на Србија, Борис Тадиќ, потпишувањето на француско-германскиот план е за членството ...

„Средбата која промени се“ – „Нова.рс“ го открива барањето на Вучиќ кое било одбиено

Српскиот медиум „Нова.рс“, врз основа на извори блиски до партијата на Александар Вучиќ, известија за средбата на претседателот на Србија и петтемина емисари на чело со Мирослав Лајчак и Габриел ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER