fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: голгота

ЦИВИЛ за штрајкот на новинарите: Итна разрешница за медиумската голгота!

ЦИВИЛ – Центар за слобода ја изразува својата максимална поддршка за 120-те новинарки и новинари, вработени во изданијата на „Медиа принт Македонија“ (МПМ), кои веќе две недели штрајкуваат за остварување на своите ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER