fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот

Tag: градинка

Руската војска денеска фрлила две бомби врз градинка во Херсон

„Руската војска фрли две бомби врз градинка во областа Берислав“, напиша во своја објава на Фејсбук шефот на регионалната воена управа, Александар Прокудин, пренесува Укринформ. „Руската армија уништи уште една ...

МТСП за денеска најави вонреден инспекциски надзор над работата и стручниот кадар за случајот со градинката во Шуто Оризари

Во текот на денот ќе биде извршен вонреден инспекциски надзор над работата  на установата и стручниот кадар, од страна на инспектори за заштита на децата, велат од Министерството за труд ...

Општина Дебар доби 16 милиони денари за доизградба и опремување на анекс објектот на градинката „Брешиа“

Општина Дебар од Министерството за труд и социјална политика доби 16 милиони денари за доизградба и опремување на анекс објектот на детската градинка „Брешиа“. -Уште една капитална инвестиција за нашата ...

Вонреден инспекциски надзор во градинката „Детска Радост“ во Гевгелија

Службите за инспекциски надзор за заштита на децата при Министерството за труд и социјална политика ивршија вонреден инспекциски надзор во градинката „Детска Радост“ во Гевгелија и при зедоа изјави од ...

МТСП нема да толерира несоодветно однесување со децата во градинките

По објавувањето на видео на социјалните мрежи од градинката „Детска радост“ во Гевгелија каде воспитувачката со погрдни зборови му се обраќа на дете, Министерството за труд и социјална политика итно реагираше ...

Отворен нов објект за згрижување на деца во Куманово

Шеесетина деца од предучилишна возраст од Куманово ќе бидат згрижени во новиот објект „Детелинка“ на детската градинка „Ангел Шајче“, што денеска свечено беше пуштен во употреба. Објектот се наоѓа во поранешниот ...

Нова градинка во Куманово за поголем опфат на децата

Над 1900 деца се згрижени во кумановската градинка „Ангел Шајче“. Уписите започнаа, родителите брзаат да ги запишат децата во еден од седумтте објекти во јавната општинска установа. Последниве десетина години, ...

Министерката Царовска во Валандово: Ќе се гради детска градинка во селото Брајковци

Преку Министерството за труд и социјална политика обезбедиме средства за изградба на детска градинка во рурална средина, во селото Брајковци, која покрива неколку села и за таа намена имаме обезбедено ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER