fbpx
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Ивановски

Фото: Кабинет на претседателот на државата Стево Пендаровски

Претседателот Пендаровски се сретна со маратонецот Дарио Ивановски

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска во градскиот парк во Скопје се сретнал со маратонецот Дарио Ивановски, кој пред неколку дена постави нов македонски рекорд на маратонот во Севиља, Шпанија, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER