fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА архива
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа

Tag: Курск

Фото: Скриншот

(ВИДЕО) Проукраинските бунтовници зазедоа руско погранично село и тргнаа да „маршираат кон Москва“

Легијата на Слободата на Русија, паравоена единица која се состои исклучиво од руски државјани и дејствува против агресорските трупи на Кремљ, упадна на територија во Русија, три дена пред отворањето ...

Руските војници приземјиле украински „камикази“ дрон, загинале кога експлодирал додека се сликале со трофејот 

Додека руските војници го проверувале заробеното украинско беспилотно летало што го заплениле истото експлодирало при што разнело и убило некои од нив. Дронот бил модел на „камикази“ - дронови со ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER