fbpx
Тошковски - Османи
Фото: Укринформ
Фото: МИА
Џулијан Асанж (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: Курск

Руските војници приземјиле украински „камикази“ дрон, загинале кога експлодирал додека се сликале со трофејот 

Додека руските војници го проверувале заробеното украинско беспилотно летало што го заплениле истото експлодирало при што разнело и убило некои од нив. Дронот бил модел на „камикази“ - дронови со ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER