fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: Меѓународен суд на правда

Обвинителот на МКС, Карим Кан. Фото: Х

(ВИДЕО) Меѓународниот суд на правдата побара налог за апсење на Нетанјаху како и на лидерите на Хамас

Меѓународниот суд на правдата побара налог за апсење на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за наводни воени злосторства. „Постојат разумни основи да се верува дека израелскиот премиер Нетанјаху сноси кривична одговорност ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER