fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: МХ17

Костин ќе ги искористи сите механизми за да го изведе Путин пред лицето на правдата за соборувањето на летот MH17

Украинскиот јавен обвинител Андриј Костин вети дека ќе ги искористи сите меѓународни правни механизми за да побара одговорност од рускиот претседател Владимир Путин за соборувањето на летот MH17. Коментарот на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER