fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Навални

Фото: Архива

Навални: Судот ја одби тужбата против затворот за да не се обелоденат околностите за смртта на Алексеј

Јулија Навални, сопругата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, денеска изјави дека судот ја отфрлил тужбата против затворот во кој тој почина, бидејќи, според неа, тоа би значело објавување на ...

Фото: Принтскрин

Бестрашната Јулија Навални ги повика Русите да протестираат на денот на изборите

Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, повика на протест на денот на изборите против претседателот Владимир Путин, пренесува Би-Би-Си. Како дел од протестот, таа предложи луѓето да ...

Повеќе од 40 земји побараа меѓународна истрага за смртта на Навални

Русија мора да дозволи „независна и транспарентна меѓународна истрага за неговата ненадејна смрт“, рече денеска амбасадорката на ЕУ, Лоте Кундсен пред Советот за човекови права на ОН, во име на ...

Смртта на Навални не му дава мир на Путин: „Нема да простиме“, „Русија без Путин“ – приведени десетици демонстранти по погребот на опозицискиот лидер

Илјадници ожалостени се собраа денеска на погребната служба во Москва на најистакнатиот руски критичар на Путин, Алексеј Навални. Се слушаше како извикуваа: „Навални, Навални! кога погребната кола со неговиот ковчег ...

Фото: Архива

Јулија Навална пред ЕП во Стразбур: Ќе направам сѐ за да го остварам сонот на Алексеј

Ќе направам сѐ за да го остварам сонот на Алексеј Навални за Русија на иднината, изјави денеска неговата сопруга Јулија пред европратениците во Стразбур. Навална беше пречекана во салата на ...

Мишев: Со убиството на Навални, Путин сака да ја убие надежта на Русите кои не се согласуваат со неговата политика

„Смртта на Навални беше последна етапа од репресијата што тој ја доживеа. Од властите, кои веќе не се ни диктаториски, туку терористички во Русија на чело со Путин. Репресијата врз ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER