Categories

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, пред две недели фрли вистинска „бомба“ во македонската јавност кога во интервју за неделникот „Фокус“ излезе со тврдење дека уште пред...

Министерствата за правда на Македонија и на Грција, со меѓународна помош, ја водат постапката за екстрадиција на поранешните припадници на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Горан Грујевски и...

пишува: Сашо Орданоски Денеска би сакал да ја искористам мојава дневна колумна за прашање кое има лична природа, но за кое, се надевам, има и одредени општествени димензии поголеми од...

Обвинителството денеска му определи мерка притвор од 30 дена на Игор Југ, поради основано сомневање, што произлегува од доказите дека тој бил водач на толпата на „Крвавиот четврток“. Обвинителството...

Специјалното Јавно обвинителство денеска за ЦИВИЛ Медиа, кратко соопшти дека ќе бара продолжување на судењето против Горан Грујевски, обвинетиот ексначалник на Петтата управа во МВР, кој е во бегство,...

Со големо полициско обезбедување пред судот, додека Скопје го надлетуваа хеликоптери, денеска, во салата на Врховниот суд, Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ги изнесе завршните зборови за...

Младата велешанка Мирјана Георгиевска, тврди дека пред два дена била физички нападната од В. Б. член на обезбедувањето на ОУ „Васил Главинов“, затоа што шетала со нејзиното куче во...

Регионалната канцеларија на Здружението на новинари на Македонија за Прилеп и Битола, ги повикува надлежните институции што поскоро да го расветлат случајот (од пред четири дена), кога непознати сторители...