fbpx
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: План за раст

A general view show European Union leader taking part in an EU summit at the European Council building in Brussels, Belgium, 17 July 2020. EPA-EFE/FRANCOIS LENOIR / POOL

Советот на ЕУ доби мандат за преговори со ЕП за Регулативата за Механизмот за реформи и раст на Западниот Балкан

Комитетот на постојани претставници на земјите членки на ЕУ (Корепер) денеска донесе одлука да му одобри мандат на Европскиот совет за преговори со Европарламентот за Регулативата за Механизмот за реформи ...

Маричиќ: Поставувањето на приоритетите за спроведување на Планот за раст е гаранција за успешна забрзана интергација во ЕУ

Првиот заменик претседател на техничката Влада за европски прашања Бојан Маричиќ денеска учествува на состанокот на вицепремиери и министри за европски прашања на Западен Балкан во Тирана каде во тек ...

Фото. Фејсбук

Ковачевски и Пендаровски вечерва на неформална средба ги пречекаа O’Брајан, Вучиќ, Рама, Курти и Јан Копман

Премиерот Димитар Ковачевски и претседателот Стево Пендаровски вечерва, на неформална средба пред утрешниот лидерскиот состанок посветен на Планот за раст за Западен Балкан ги пречекаа српскиот претседател Александар Вучиќ и ...

Маричиќ: Со Планот за раст се фокусираме на реформите за повеќе инвестиции и прогрес на земјата

Шефот на делегацијата на Европската Унија во земјава Дејвид Гир денеска во Владата му го врачи Извештајот на Европската комисија за Република Северна Македонија за 2023 година на вицепремиерот за ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER