fbpx
Фото/ Wikimedia commons

Tag: потопен руски ракетен крстосувач

Фото: Социјални мрежи

Руски воени блогери потврдија потонување на уште еден руски воен брод, со ракетите ATACMS потопена ракетната корвета „Циклон“ 

Руски извори јавија дека потонал последниот руски носач на крстосувачки ракети „Циклон“ во Црното Море. Според соопштено, се чини дека три проектили ATACMS го погодиле пристаништето во Севастопол каде што ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER