fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Приватни автобуси

Фото: миа.мк

Приватните превозници постигнаа договор со Град Скопје, очекуваат да започнат со работа од 20 март

Конечно имаме договор со Градот Скопје, ги договоривме сите детали, од исплатата на долгот на ЈСП од 1,5 милиони евра, до пуштањето на јавните повици, изјави членот на приватните превозници, ...

Данела не се скара уште сама со себе, продолжува самоволието на градската шерифка

АНА ВАСИЛЕВСКА Не помина ниту еден месец од скандалите со сообраќајот во Скопје, а градоначалничката Данела Арсовска посегна и по срцето на градската култура, Младинскиот културен центар. Нејзините кавги кои ...

Премиерот со порака: Ајде прво да ги добиеме информациите за долгот, па можно е да се сретнеме со превозниците во Скопје

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека е можен евентуален состанок со претставниците на приватните автобуски превозници во Скопје. Ковачевски ја поздрави нивната одлука да ги тргнат автобусите од улиците на ...

Приватните превозници ја продолжуваат блокадата пред Град Скопје

Приватните превозници и денеска продолжуваат со блокада на булеварот „Илинден“ кај Град Скопје. Блокирани се лентите на булеварот на потегот од Фонтана до крстосницата кај ГОБ „8 Септември“. Помош да ...

Муриќ: Од утре во 10 часот протестите ги дислоцираме само пред бараките на Град Скопје

Координативното тело донесе одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст и „Мавровка“ да се дислоцираат утре во 10 часот пред бараките на Град Скопје на булевар „Илинденска“ кој што ќе ...

Блокадите на приватните превозници го намалија обемот на продажба и на дистрибуција на производи

Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се понезадоволни се и луѓе од бизнисот поради штетити во нивната работа. ...

Продолжува хаосот во Скопје – приватните автобуски превозници со блокади ќе продолжат се додека нема напредок во состојбата

Протестите на приватните автобуски превозници со блокади ќе продолжат се додека нема напредок во состојбата, изјави за МИА Кемал Муриќ од „Слобода превоз“. Тој додаде дека се останува исто, односно ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER