fbpx

Tag: провокации

Во име на љубовта!

Активистката од Македонија Елвира Мустафа за ЦИВИЛ Медиа напиша репортажа од првата геј- парада одржана во Приштина, Косово, на 10 октомври 2017 По покана на мои драги пријатели, а и ...

Отфрлена интерпелацијата против Димитров, денес на дневен ред се Царовска и Николовски

Ноќеска пред полноќ, со 56 гласови „против“ на парламентарното мнозинство, во Собранието беше отфрлена интерпелацијата за министерот за надворешни работи, Никола Димитров. „За“ интерпелација гласаа 43 пратеници од опозицијата. Одговарајќи ...

Говор на омраза на „прославата“ на ВМРО-ДПМНЕ во Ресен!

Викање, говор на омраза и националистички закани, провокации.... Така симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ, во понеделникот вечерта, ја славеа победата на својата партија низ улиците на Ресен. Видеото е снимено пред штабот ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER