fbpx
Фото- принтскрин на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: Први Мај

Вторник е, еј…! (II)

Велигденските празници, најубави мои, вака или онака, продуцираа уште еден доказ дека лудилото - односно идејата дека постои завера на „предавниците", „кодошите", „Шиптарите" и „соросоидите" за поделба на Македонија - ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER