fbpx

Tag: Садула Дураку

Протести ќе има додека не згасне огнот!

Струга повторно обвиена во чад. Пожарникарите од синоќа не можат да се справат со пламените јазици на дивата депонија, ниту имаат целосен пристап до депонијата!  Револтот на стружани не стивнува, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER