fbpx

Tag: Сарацин

Ковачевски-Сарацин: Одлуката за уставните измени е одлука да се биде дел од ЕУ

Специјалниот претставник на Сојузната Влада на Германија за земјите од Западен Балкан, Мануел Сарацин на средбата со премиерот Димитар Ковачевски, на која присуствуваше и вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, ја ...

Дипломатска офанзива за уставни измени – Сарацин во посета на Северна Македонија

Дипломатска офанзива за уставни измени денеска и утре -  специјалниот германски пратеник за Западен Балкан, Мануел Сарацин е во посета на Северна Македонија. На агендата на Сарацин најпрвин е средбата ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER