fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Сашо Мијалков

„Таргет Тврдина“ кај нов судија

Предметот „Таргет Тврдина“ е распределен кај судијата Илија Трпков, потврдија од Основниот Кривичен суд – Скопје за Телма, откако до нив пристигна одлуката на Апелациониот суд за поништување на првостепената ...

Фото: Saso Mijalkov sud3 - by tomislav georgiev

Мијалков спроведен од струшкиот затвор за денешното рочиште за „Титаник 2“

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков е проведен од струшкиот затвор во Кривичен за  новото рочиште за предметот „Титаник 2“ закажано за претпладнево во 10 часот . Последното рочиште, закажано ...

Фото: Saso Mijalkov sud3 - by tomislav georgiev

Мијалков не беше спроведен на судењето за „Титаник 2“, се врши вонреден надзор во струшкиот затвор

Обвинетиот Сашо Мијалков не бил спроведен од затворот во Струга на денешното рочиште за „Титаник 2“ . Од Основниот кривичен суд потврдуваат дека Мијалков не се појавил на судењето и ...

Апелација ги уважи жалбите на обвинетите во „Таргет-Тврдина“ – укината првостепената пресуда

Апелациониот суд Скопје ги уважи жалбите на обвинетите за случајот „Таргет-Тврдина“ и ја укина првостепената пресуда и предметот го врати пред Основниот кривичен суд Скопје на повторно постапување и одлучување, ...

МВРО во неговото најлошо издание

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Ова се размислувања од прва, искрено, загрижено и луто. Навистина луто. Министерството за внатрешни работи е воз без кочници. Скандал врз скандал го тресе ова клучно министерство ...

29 ноември – нови рочишта, новости од Европскиот парламент, ЦИВИЛни активности…

Мнозинството европратеници со исклучок на неколку гласови од Грција и Бугарија, синоќа на дебатата пред гласањето за извештајот за Македонија побараа старт на преговори за членство во ЕУ во јуни, ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER