fbpx
Фото: Укринформ
Фото МИА
Фото: МИА

Tag: Сенки

Ќе остане ли Милчо Манчевски без државни пари за „Кајмак“ и „Биста“?

СОЊА ТАНЕСКА По серијата написи на ЦИВИЛ Медиа за можните финансиски злоупотреби на средствата од Агенцијата за филм за филмовите на режисерот Милчо Манчевски, Управниот одбор на Агенцијата донел заклучок ...

Владата на Груевски немала пари за „Сенки“ на Милчо Манчевски, па зела кредит од над 40 милиони денари

Владата на Никола Груевски  веднаш по доаѓањето на својата функција во јуни 2006 година одобрила кредит за дофинансирање на филмот „Сенки“ на режисерот милчо Манчевски кој заедно со каматите по ...

И за „Сенки“ Милчо Манчевски не доставил финансиски извештај, а потрошил речиси 20.000 евра за рекламирање

СОЊА ТАНЕСКА Станав режисер само за да бидам сигурен дека некој режисер нема да ми го зезне сценариото со текот на времето, сè поважна ми e добрината на човека, а ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER