fbpx
Gaza war (Image by hosny salah from Pixabay)
Фото: Влада на РСМ
The Pentagon

Tag: северот на Косово

За што се товари Милан Радоичиќ: Колкава казна му се заканува?

На Милан Радоичиќ кој се товари за здружување поради вршење на кривични дела, недозволено производство, чување, носење и тргување со оружје и експлозивни материи и тешки кривични дела против општата ...

Фото: МИА архива

Груби и Османи го осудија убиството на полицаецот во Косово и апелираат на стабилизирање на ситуацијата

Првиот вицепремиер Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Oсмани го осудија убиството на припадник на полицијата на северот од Косово и изразија сочувство до семејството на загинатиот и ...

Вјоса Османи ја прекина посетата на САД по убиството на полицаец во северно Косово

Косовската претседателка, Вјоса Османи изјави дека денешниот напад врз косовската полиција во северно Косово, во кој е припадник на полицијата е убиен, а уште еден е ранет, е „испланиран, оркестриран ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER