fbpx
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Шветска

Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)

Столтенберг го поздрави унгарското одобрување за членство на Шведска во НАТО

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска го поздрави унгарското одобрување за членство на Шведска во Алијансата, откако унгарскиот парламент го ратификуваше шведското барање. Столтенберг нагласи дека проширувањето на НАТО ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER