fbpx
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: сила

Столтенберг: НАТО е посилен од Русија

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави денеска на Конференцијата за безбедност во Минхен дека „НАТО е најсилната воена сила во светот“, што претставува речиси половина од „вкупната воена моќ на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER