fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: сирени

Бројот на загинати во Газа се зголемува по завршувањето на примирјето, сирени за тревога во јужен Израел

По еднонеделното примирје, Израел денеска изврши нови напади врз Појасот Газа. Министерството за здравство во Газа, кое го предводи Хамас, соопшти дека речиси 200 Палестинци се убиени од прекинот на ...

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, Божиќ, 2022 година.

На Божиќ, сирени за воздушни напади низ Украина, Зеленски испрати моќна порака

На Божиќ, во Кијив и во други украински региони се слушнаа бројни сирени за воздушен напад. Градската управа на Кијив ги повика луѓето да одат во засолништа по започнувањето на воздушната ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER