fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: средни училишта

Фото: миа.мк/архива

Средните училишта со здравствени струки нема да запишуваат ученици вонредно

Во средните училишта во државава кои имаат насоки од здравствена струка повеќе не ќе може вонредно да се запишуваат ученици. Од Министерството за образование и наука за МИА потврдија дека ...

Фото: Ангел Ангеловски

Лажни се денешните закани за поставени бомби во училишта во Скопје и Прилеп и во судот во Охрид

Лажни се денешните закани за поставени експлозивни направи во училишта во Скопје и Прилеп и во Основниот суд во Охрид, соопшти Министерството за внатрешни работи по извршените проверки во објектите. ...

До вчера со автобусите, денес со закани за бомби се парализира Скопје

Центарот на Градот повторно се најде под блокада овој пат од страна на полициските и антитерористичките единици. На електронска адреса на седум средни училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна ...

Почнува уписот во средните училишта

Во јавните средни училишта во земјава денеска и утре се спроведува првото пријавување и запишување ученици за учебната 2018/2019 година во јунскиот уписен рок.  Ранг-листите со резултатите од запишувањето и ...

Две кривични пријави за директорот на гимназијата!

Прилепските социјалдемократи денеска поднесоа кривични пријави против директорот на гимназијата „Мирче Ацев“, Кире Николоски и директорот на средното индустриско училиште „Ристе Ристески - Ричко“, Жарко Темелкоски, за злоупотреба на службена ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER