fbpx
Тошковски - Османи
Фото: Укринформ
Фото: МИА
Џулијан Асанж (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: такси

Протест на таксистите во Скопје

Делод скопските таксисти се собраа пред Владата за да побараат подобри услови за работа од надлежните институции. Како што известува граѓанскиот новинар, таксистите од Асоцијацијата на легални таксисти барааат повлекување ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER