fbpx
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: УНИФИЛ

Мировните сили на ОН во Либан ги повикаа Израел и Хезболах да ги запрат непријателствата

Привремените мировни сили на Обединетите нации во Либан (УНИФИЛ) денеска ги повикаа Израел и либанската група Хезболах да ги запрат непријателствата за да се спречи понатамошна ескалација долж либанско-израелската граница. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER