fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: „Вагнер груп“

Смртоносна и за една употреба: Бруталните тактики на Вагнер во Украина откриени во разузнавачки извештај

Платениците на групата Вагнер станаа пешадија за еднократна употреба на руската офанзива во источна Украина, но документот на украинската воена разузнавачка служба доставен од Си-Ен-Ен покажува колку ефикасни биле тие околу градот ...

Фото: Gulagu.net/ BBC

Командант на руската паравоена група „Вагнер“ бара азил во Норвешка откако дезертирал

Поранешен командант на руската паравоена група „Вагнер“ побара азил во Норвешка откако дезертираше од платеничката група, пренесува Би - Би - Си. Андреј Медведев (26) минатиот петок ја премина границата ...

Руската паравоена група „Вагнер“ отвора седиште во Србија

Во екот на тензии на Косовско-српската граница,  руската паравоена група „Вагнер“ (Wagner) пред неколку дена објави дека создала „центар за пријателство и соработка“ во Србија, пренесе Бота Сот. Групата „Вагнер“е ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER