fbpx
Фото: Кабинет на претседателот на државата Стево Пендаровски

Tag: власт

Добро утро со Орданоски

Во Бункерот на опозицијата

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Колку заговори за уништување на Македонија може да се обиде да спроведе Заев, а ВМРО успешно да ги спречи? Има ли една – барем ЕДНА! – иницијатива ...

Таа несреќна примадона на политичката сцена

Неприфатлив е аргументот на ВМРО-ДПМНЕ дека парламентарната одлука за референдумот била нерегуларна и недемократска, затоа што била донесена без опозицијата. Некој од страна, со основните факти за Македонија во својата ...

фото: Роберт Атанасовски

Војна

Што ќе се случи ако Референдумот не успее? Парламентот ќе го прими на знаење резултатот, ќе се отвори глупава, мачна и долга анти-дебата која ќе ја прекине Талат Џафери и ...

Законот на џунглата

Секакво спомнување за минимум регулација на онлајн медиумите и порталите наидува на страшен отпор од ЗНМ и „експертите“ за медиуми, бидејќи на тој начин ќе се загрозела слободата на новинарството. ...

Престанете да се однесувате кон нас како да сме разулавени бикови – а вие тореадори!

Теологот Хусеин Адеми реагира на лошиот однос на граничната полиција кои непрофесионално се однесуваат со теолозите (оџите). Имено, тој реагира на упатеното писмо до премиерот Зоран Заев, кој го потпишал ...

Page 2 of 7 1 2 3 7

CIVIL MEDIA NEWSLETTER