fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: закани со бомби

Фото: Скриншот

Спасовски: Работиме на поднесување кривични пријави против групата што испраќаше хибридни закани

Во моментов се работи на вештачењето на материјалите и на доказите за да можат да бидат поднесени кривичните пријави против лоцираната група која што изминатиот период испраќаше хибридни закани, изјави ...

Спасовски: Интензивно работиме со МОН, сите заеднички да постапуваме за учениците да бидат безбедни и безбедно да се одвива наставата

Интензивно работиме со Министерството за образование и наука (МОН) и веќе се направени одредени усогласувања. Ќе почне и комуникацијата меѓу нашите Сектори за внатрешни работи и образовните институции, заради тоа ...

Фото: Ангел Ангеловски

Лажни се денешните закани за поставени бомби во училишта во Скопје и Прилеп и во судот во Охрид

Лажни се денешните закани за поставени експлозивни направи во училишта во Скопје и Прилеп и во Основниот суд во Охрид, соопшти Министерството за внатрешни работи по извршените проверки во објектите. ...

(ЕКСКЛУЗИВНО) МВР сепак дејствува: Некои од трагите за заканите за „подметнати“ бомби водат до неколку земји од кавкаскиот регион

ЗОРАН БОЈАРОВСКИ Пораките во дојавите за поставени бомби се идентични во сите земји во регионот кои се сооочија со овие закани, шемата дека главно заканите се интензивираат во среда, четврток ...

Скриншот од закана со бомба, објавена во Независен.мк, 16 декември 2022

Македонците се соучесници во уништувањето на мојата земја – пишува во заканите со бомби, објави Независен.мк

Се појави и информација што пишува во заканите со бомби испратени до повеќе училишта, институции, скопскиот аеродром, хотели, објави Независен.мк. Освен пораката „Суспендирајте ги санкциите, ебани гомна“, нема некои посериозни ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER