fbpx
Руски тенкови во близина на украинската граница, јануари, 2022 (фото: скриншот од Јутубе каналот на Military Update)
epa04824767 A picture made available on 30 June 2015 shows workers start the construction of the Chinese section of the China-Russia East Route natural gas pipeline, also known as the Power of Siberia trunk pipeline, in Heihe in northeast China's Heilongjiang province 29 June 2015. The 3,968-kilometer pipeline, running from Russian gas fields to Shanghai, will be completed in 2018 to be able to carry 38 billion cubic meters of natural gas to China every year.  EPA/SONG FULAI CHINA OUT

ФОРУМ

Богојески: Денешното ВМРО-ДПМНЕ што цел ден колне и пцуе на Фејсбук не може да каже дека е десница

„Направивме една платформа во која нашето искуство во политиката, нашите веќе воспоставени канали со вас, граѓанското општество, меѓународни организации, медиумски канали и така натаму, да успееме да извадиме, од тој...

Read more

Шкријељ: Најостро ќе реагираме ако најранливите граѓани се злоупотребат за изборите

Заменик-министерката за труд и социјална политика, Санела Шкријељ во интервју за ЦИВИЛ Медиа зборува за тоа дека лицата „фантоми“ конечно ќе имаат лични документи и ќе може да ги остварат...

Read more

Кичеец, Боки 13, Јанева…

Фотографија: 24.mk

Во контекст на денешните пресуди во случајот „Рекет“ 9 години затвор за Бојан Јовановски - Боки 13 за примање награда за противзаконито влијание и за перење пари и 7 години...

Read more

Богојески: Колку повеќе растеше граѓанскиот отпор, толку полесно од внатре можеше да се иницираат реформи во ВМРО-ДПМНЕ

„Во овој момент имаме една состојба каде што политичката сцена е киднапирана или затворена за посебно избрани политички актери на кои им е дозволено да бидат на таа сцена. Сите...

Read more

Дерала за Утрински брифинг: Подготвени сме за изборите, кампањата ќе биде валкана, некои политички структури ќе работат на намалување на излезноста

Џабир Дерала, претседател на ЦИВИЛ, за Утрински брифинг разговараше за закажаните предвремени избори што треба да се одржат на 15 јули. Тој нагласи дека ЦИВИЛ набљудува избори веќе 12 години,...

Read more
Page 110 of 124 1 109 110 111 124

CIVILMEDIA NEWSLETTER