fbpx
by Balkan Green Energy News
Саломе Зурабишвили
Фото: president.gov.ua
Фото: Engin Akyurt/Pixabay

Tag: Алексеј Навални

Рускиот свештеник кој држеше опело за Навални отстранет од црквата на три години

Рускиот православен свештеник кој во март одржа комеморација во спомен на починатиот руски опозициски лидер, Алексеј Навални е суспендиран на три години од извршувањето на неговите духовни должности, соопшти Московската ...

ЕУ ќе санкционира 30 Руси поради смртта на Алексеј Навални, имињата ќе бидат дополнително соопштени

Земјите на ЕУ ќе воведат санкции за 30 руски функционери поради смртта на водечкиот критичар на Кремљ Алексеј Навални, изјави шефот за надворешна политика на блокот. „Се договоривме за санкции ...

Алексеј Навални и Леонид Волков. Фото: Скриншот

Помошникот на Навални, Волков нападнат со чекан и солзавец во Литванија, веднаш по нападот вети дека ќе ја продолжи борбата против Путин

Долгогодишниот помошник на покојниот руски опозициски лидер Алексеј Навални, Леонид Волков, бил нападнат со чекан и испрскан со солзавец во вторникот во литванскиот главен град Вилнус, изјави поранешната портпаролка на ...

Алексеј Навални. Фото: Скриншот

Експерт за човекови права на ОН: Русија е одговорна за смртта на Навални

Експерт за човекови права на ОН денеска со својата изјава ги подгреа, според многумина основаните сомневања дека Москва е одговорна за смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, тврдејќи дека тој ...

Навални

24 ЧАСА: Погребан рускиот опозиционер Навални, илјадници граѓани се простија со извици „Навални“ и „Путин е убиец“; Пендаровски ја најави својата граѓанска кандидатура; ОЈО поднесе обвинение против Мерко

ВЕСТ НА ДЕНОТ На московските гробишта Борисов денеска е закопан рускиот опозиционер Алексеј Навални. Неговиот погреб наиде на повеќе потешкотии. Тимот на Навлани првично планираше јавно збогување и погреб за ...

фото: Принтскрин Јутјуб

(ВИДЕО) Илјадници граѓани пред погребот на Навални во Москва, тензиите растат

Безбедносните сили во Москва денеска демонстрираа сила додека ожалостените се собраа на погребот на противникот на Кремљ Алексеј Навални, кој почина пред две недели во затвор на Арктикот, јави ДПА, ...

Алексеј Анатољевич Навални (1976-2024)

Возачите на погребалните возила одбиваат да го однесат телото на Навални на погребот во Москва

Обидите да се ангажира погребално возило за да се однесе телото на телото на Алексеј Навални на неговиот погреб се спречени од непознати лица, соопшти во четвртокот тимот на рускиот ...

Алексеј Навални. Фото: Скриншот

Путин го убил Навални за да спречи негова размена со друг затвореник од Германија

Соработниците на Алексеј Навални тврдат дека Владимир Путин го убил опозицискиот лидер во затвор за да ја саботира размената на затвореници во која Навални би бил разменет за осуден платен ...

Фото: Цивил Медиа

Смртта на Навални невидлива за македонската интелектуална и невладина сцена

ДРАГАН МИШЕВ Илјадници слободоумни, правдољубиви и демократски настроени граѓанки и граѓани протестираат по смртта на Алексеј Навални пред руските амбасади ширум светот. Дури и во соседна Србија, традиционален воено-политички сојузник ...

Фото: Скриншот

Руските власти не го предаваат телото на Навални на семејството, ќе го задржат две недели на „хемиска анализа“

Телото на Алексеј Навални ќе биде задржано две недели на „хемиска анализа“, изјави семејството на Алексеј Навални, критичарот на Путин кој почина во руски затвор, откако наводно им било кажано ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER