fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Аргентина

Аргентинскиот претседател Милеј: Аргентина одлучи да се врати на страната на Западот

Аргентинскиот претседател Хавиер Милеј денеска беше домаќин на американскиот државен секретар Ентони Блинкен, највисокиот американски функционер што ја посети Аргентина откако новоизбраниот претседател положи заклетва во декември и вети „шок ...

Фото: wikimedia commons

Екстремно десничарскиот популист, обожавателот на Трамп, Хавиер Милеи е новиот претседател на Аргентина

Хавиер Милеи победи на претседателските избори во Аргентина синоќа , победувајќи го противкандидатот министерот за економија Серхио Маса со 55,69% наспроти 44,31% од гласовите. Екстремно десничарскиот слободарски популист ги освои ...

Илјадници Аргентинки протестираа за легализирање на абортусот

Илјадници Аргентинки протестираа пред Парламентот со барање за легализирање на абортусот и предупредија на ризиците по жените од кои прават нелегалните абортуси. - Парламентарците треба итно да го променат законодавството. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER