fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: јазик

Груевци сѐ украдоа!

Атмосферата во Куманово во однос на двојазичноста, барем според зборовите на граѓанинот со кој зборуваше новинарската екипа на ЦИВИЛ, е одлична. Албанците во Куманово се задоволни.  https://www.youtube.com/watch?v=pndhOVEwWRk&feature=youtu.be „Сите Албанци, од ...

Македонија на Македонците, но не само на Македонците!

Една од најекспонираните теми последниве денови во Македонија е Предлог-законот за употреба на јазиците. Јас на социјалните мрежи давав јавна поддршка за овој Предлог-закон и потребата од негово донесување ќе ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER