fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Билтен

Пукотници, пожар и повреден работник

На 05.04.2018 година околу 18,20 часот пријавено е пукање од огнено оружје во с.Мала Речица, тетовско. Повредени биле Н.Р. (46) од с.Белановце, општина Липково, кој во Клиничката болница Тетово им подлегнал ...

СЈО ги демантира пишувањата за наводен обид за атентат врз Фетаи

„Ова Јавно обвинителство категорично ги демантира написите на некои медиуми во кои се тврди дека определен инцидент во село Боговиње, случен на 7 февруари оваа година, е поврзан со обвинителката ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER