fbpx

Tag: безбедност

Димитриевски: Одбраната на државата, 12 години беше на дното во општеството!

Експертот за одбрана, Максим Димитриевски, пратеник и претседател на Комисијата за одбрана во СДСМ, по повод јубилејoт-25 години од формирање на АРМ, им порачува на припадниците на Армијата, но и ...

Бенг-бенг трговци со смрт

Знам дека овој рафал, на прв поглед, нема да ви биде интересен, но барам од вас, за наше заедничко добро, да го прочитате ова внимателно. И споделете го со што ...

Апокалипсата јава на сајбер-коњ

Светот го потресоа сајбер-напади од кои настрадаа влади, институции, безбедносни системи и големи корпорации во последните неколку недели. Нападите врз неколку болници во Британија доведоа да крахирање на нивните системи и ...

Ќе биде валкано, многу валкано!

Македонија, речиси шест месеци по изборите... Пишува: Џабир Дерала Судството организирано дава отпор против правдата за криминалот на највисоко ниво. Претседателската функција е узурпирана и теледиригирана од структурите против кои ...

Ајтов: Македонија е пример како една држава не треба да се грижи за својата армија и за безбедноста!

ЦИВИЛ Медиа разговараше со Ристо Ајтов, претседател на Синдикатот за одбрана и безбедност за условите во кои работи Армијата, за загрозувањето на безбедноста на Македонија поради намалувањето на стандардите за ...

Туск повторно доаѓа во Македонија

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск во понеделник ќе допатува во Македонија. Посетата на Туск е во рамките на негова регионална турнеја, која е посветена на состојбите со мигрантската и ...

Page 12 of 13 1 11 12 13

CIVIL MEDIA NEWSLETTER