fbpx
Фото: МИА архива
Димитар Ковачевски
Фото: Социјални мрежи
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин

Tag: хуманитарна акција

Недоследност, неодговорност, незрелост… И скандали

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Со различен интензитет, Мицкоски(!) од ВМРО-ДПМНЕ ја бомбардира јавноста со повици за предвремени парламентарни, без малку од првиот ден кога беше поставен за претседател на партијата. Сега, ...

Хуманитарна Велигденска акција за социјално загрозените семејства

Храна, сокови, јајца, велигденски бои, украси и стикери може да се донираат во рамки на хуманитарната акција „Стопли срце-Велигденска трпеза за сите“ наменета за социјално загрозените семејства.  - Ајде Македонијо, ...

„Крушево будно“

Локалниот младински совет на Општина Крушево, викендов (на 21 и 22 јули) ќе го организира второто издание на „Крушево будно“, од 21 до 3 часот по полноќ, во Градскиот парк ...

Акција за бесплатно летување и во Македонија

По примерот на балканската група „Изнајмувачи со срце“, и група македонски граѓан(к)и отвори македонска Фејсбук група Бесплатно сместување - Македонија, чија цел е обезбедување на бесплатно сместување за време на ...

Караванот на слободата со хуманитарни активности и во полошкиот регион

Караванот на слободата продолжува со хуманитарни активности за помагање на жителите од поплавените подрачја во Македонија. Хуманитарната помош која досега успеа да ја собере Караванот на слободата е веќе доставена ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER