fbpx
Фото: МИА
Фото: МИА Архива
Фото: Слободен Печат
Ноам Чомски / Фото: Wikimedia commons
Фото: МИА
Џабир Дерала (фото: Рилинд Сулејмани)
Фото: Принтскрин

Tag: „Доста“

„Доста“: Со прес-контејнери ќе се намали дивата депонија и ќе има помалку пожари!

Од вчера повторно гори депонијата во Струга, од каде што се шири чад и неподнослива смрдеа. Од граѓанската иницијатива „Доста“ за ЦИВИЛ Медиа велат дека надлежните не ги послушаа нивните ...

Одговорни личности и институции за превенција на проблеми

Граѓанската иницијатива „Доста“ од Струга, најави нов протест во четврток (на 15 јуни), овој пат наменет за институциите. „Само со одговорни институции, одговорни индивидуи и одговорно однесување може да придонесeме кон ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER