fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: државност

Мицкоски изгубен во (историскиот) превод

ДРАГАН МИШЕВ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера, од општина Аеродром, која патем се гуши во отпад и смет под раководство на неговиот кандидат, порача дека: „ВМРО како историска организација ...

Бранко Тричковски

Се вадат капите за постмакедонизмот: Без европските обрачи македонската каца ќе се распадне

Пишува: БРАНКО ТРИЧКОВСКИ Ако вмро и ману продолжат да ја држат Македонија на семафорите пред Брисел, Македонците во Ѕвегор, Смојмирово и Будинарци ќе се организираат како Заедница на македонските општини. Ќе ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER