fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: етничко чистење

Шкотскиот премиер ги обвини израелските лидери дека предлагаат „етничко чистење“ во Газа

Шкотскиот премиер, Хамза Јусаф ги обвини високите израелски владини претставници дека предлагаат „етничко чистење“ во Појасот Газа со раселување на Палестинците и доведување израелски доселеници, објави Хералд Скотланд. Тој им ...

Azerbaijan increased its military build-up around Nagorno-Karabakh in the run-up to Tuesday's operation

Азербејџан започна воена операција во Нагорно-Карабах, бара од етничките Ерменци да се предадат

Најмалку 27 лица се убиени, а 200 други се ранети во воена операција на Азербејџан во спорниот регион Нагорно-Карабах, според официјален претставник на тамошната територија контролирана од Ерменија. Гегам Степанјан, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER