fbpx

Tag: Идризово

Фото: МИА

Промената на Законот за извршување на санкции – потенцијално решение за малолетничките кои мерката „упатување во ВПД“ ја издржуваат во Идризово

Во тек е постапка за промена на Законот за извршување на санкции, каде се опфатени и измените што се однесуваат на издржување на мерката „упатување во Воспитно-поправен дом“, за која ...

Фото: МВР

МВР: Спречено организирано бегство од затворот Идризово, откриен 40 метарски тунел

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при Министерството за внатрешни работи во координација со Агенцијата за национална безбедност спречи организирано бегство од Казнено поправниот дом „Идризово“, по добиени ...

Стојановиќ: Суспендирани се уште тројца вработени во „Идризово“ за бегството на Мемети

Директорот на Управата за извршување санкции, Јовица Стојановиќ вечерва информираше дека уште тројца вработени во КПУ „Идризово“ се суспендирани после бегството на затвореникот Беким Мемети, пренесува МИА. Два ипол часа ...

Каде е Брус Вилис?

Знаете ли зошто Брус Вилис не добил улога во филмот „Титаник“? Затоа што ќе го спасел. Е, па, таков филм нема да гледаме, затоа што Мицкоски е далеку од Брус ...

Ќе се празни затворот Идризово

Основен суд Скопје 1, формирал совети кои треба да утврдат дали одредени осудени лица за кои е надлежен овој Суд ги исполнуваат условите од Законот за амнестија, потврди претседателот на ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER