fbpx
Илустрација подготвена со AI gencraft
Фото: Скриншот
Судењето на германскиот државјанин Рико Кригер, кој беше осуден на смрт во Белорусија. Фото: Редит
Фото: Скриншот

Tag: Идризово

Фото: МИА

Јовановски: Поголема количина на недозволени предмети се откриени при претресите во КПУ Идризово

Поголема кличина на недозволени предмети се откриени при претресите што утрово беа извршени во Казнено поправната установа Идризово со цел  обезбедување доказни материјали, информира за МИА директорот на КПУ Идризово ...

КПУ Идризово (фото: МИА)

Полициска акција во затворот Идризово

Во најголемиот затвор ,,Идризово” во Скопје, денеска (11 април), биле извршени претреси. Од обвинителството ја потврдуваат акцијата, но повеќе детали не откриваат, јавува РСЕ. Од ОЈО велат дека акцијата е ...

Фото: МИА

Промената на Законот за извршување на санкции – потенцијално решение за малолетничките кои мерката „упатување во ВПД“ ја издржуваат во Идризово

Во тек е постапка за промена на Законот за извршување на санкции, каде се опфатени и измените што се однесуваат на издржување на мерката „упатување во Воспитно-поправен дом“, за која ...

Фото: МВР

МВР: Спречено организирано бегство од затворот Идризово, откриен 40 метарски тунел

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при Министерството за внатрешни работи во координација со Агенцијата за национална безбедност спречи организирано бегство од Казнено поправниот дом „Идризово“, по добиени ...

Стојановиќ: Суспендирани се уште тројца вработени во „Идризово“ за бегството на Мемети

Директорот на Управата за извршување санкции, Јовица Стојановиќ вечерва информираше дека уште тројца вработени во КПУ „Идризово“ се суспендирани после бегството на затвореникот Беким Мемети, пренесува МИА. Два ипол часа ...

Каде е Брус Вилис?

Знаете ли зошто Брус Вилис не добил улога во филмот „Титаник“? Затоа што ќе го спасел. Е, па, таков филм нема да гледаме, затоа што Мицкоски е далеку од Брус ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER