fbpx
Фото: МИА архива
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè

Tag: Идризово

Ќе се празни затворот Идризово

Основен суд Скопје 1, формирал совети кои треба да утврдат дали одредени осудени лица за кои е надлежен овој Суд ги исполнуваат условите од Законот за амнестија, потврди претседателот на ...

Обесен осуденик во КПУ Идризово

Командир на смена во затворот во Идризово вчера околу 14 часот пријавил дека И.М. (39) од Кичево, кој издржувал доживотна казна затвор, во просторијата во која бил сместен се обесил. ...

Добро утро со Орданоски

А правда за „нашата банда“?

пишува: Сашо Орданоски Група од неколку дузини бандити од Косово, најверојатно во соработка со помала група бандити на власт од Македонија (за тоа, малку подолу), во мај 2015 година изведоа вистинска ...

Нема амнестија за лицата осудени за тешки кривични дела

Владата го усвои Предлог-законот за амнестија и донесе одлука тој да оди во редовна постапка, соопшти нејзината служба за информирање. предлог-законот е усвоен, откако минатата недела премиерот Зоран Заев, беше ...

Кежаровски до Заев: Посетете ја Шутка, таму е полошо од каде и да е!

По утринската посета на премиерот Зоран Заев на КПД „Идризово“, новинарот Томислав Кежаровски, од Германија испрати преку социјалните мрежи обраќање до него, со сугестија задолжително да го посети и затворот ...

Page 2 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER