fbpx
Фото: Скриншот

Уа шнајдери

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, во посета на регионот Донецк, 19 април 2024 (фото извор: Кабинет на Претседателот на Украина)
Контра протест во Тирана во престрет на „Парадата на Гордоста“ / Фото: ЦИВИЛ Медиа

Tag: Идризово

Рамковски ќе ја обновува ТВ А1 и гарантира уредувачка автономија

Бизнисменот Велија Рамковски, кој по повеќе од седум години поминати во затвор, деновиве излезе од Идризово поради здравствени причини, најавува дека ќе ја обнови телевизијата А1, која според него, ја ...

Смртта на осудениците Реџепов и Јусинов заглави во институционалните лавиринти!

Иако поминаа неколку месеци, надлежните институции сѐ уште официјално не се огласија за двата контроверзни смртни случаи на осудените лица - Роми, во кус период: Андриас Реџепов, 21-годишно момче од ...

Семејство на починат осуденик обвинува и бара одговори од надлежните!

Уште еден смртен случај во македонските затвори! Членови на семејството на починатиот 25-годишен осуденик Ердал Јусинов, во разговор за ЦИВИЛ - Медиа обвинуваат дека одговорност за неговата смрт имаат и ...

Книговодителот на мафијата

Во секоја мафија, како што сме гледале на филмовите, “the bookie”, односно човекот што ги води финансиите и книгите на организацијата е клучен од многу аспекти. Не само за нејзиното ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER