fbpx
Фото преземена од платформата X на Марко Ѓуриќ
Фото- принтскрин на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА

Tag: интереси

БЕЗ ФИЛТЕР: Националните пред партиските интереси (видео колумна)

Дополнителното одложување на изборите во надеж дека ќе се добие на време и ќе се добие некој процент повеќе популарност кај гласачите оди на сметка на националните интереси. https://youtu.be/3lfDQo14A8g Националните ...

Добро утро со Орданоски

Циганска забава за каури

Во последниот викенд во ноември 2016 година, за време на изборната кампања која подоцна ќе се покаже како предигра во трауматичното паѓање од власт на вмровската Фамилија, еве што сум ...

Експертски консултации меѓу Москва и Брисел за Балканот

Русија и ЕУ вчера во Брисел одржаа нов круг експертски консултации за Балканот, соопшти постојаното руско претставништво во ЕУ. Руската делегација била предводена од директорот на четвртиот европски оддел при ...

Жбогар: Сите страни во преден план да ги стават интересите на државата и нејзината иднина

Нашата позиција е јасна и едноставна, како и во минатото така и сега не коментираме судски процеси, треба да оставиме судството да си ја врши својата работа, изјави попладнево евроамбасадорот ...

Д-р Бранко Блажевски: По глава на жител, Скопје има поголем број на приватни клиники од Дубаи!

„И да се прифати целосно нова стратегија за македонското здравство, новата власт ќе се соочи со најголемиот проблем – отпорот од многу моќни компании и многу моќни поединци, чии бизнис-интереси ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER