fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Каевски

Каевски: Тоа што не номинира членови на работните групи е показател дека Мицкоски нема доверба во раководството

„Предлозите на ВМРО-ДПМНЕ од лидерската средба беа прифатени, следствено на тоа е да има работни групи за да се договорат деталите. Тоа што ВМРО-ДПМНЕ нема номинирано членови е доказ дека ...

Каевски: Коалицијата на Левица и ВМРО-ДПМНЕ се докажува со идентичните ставови за голем број прашања

Пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски во гостувањето на Телма телевизија кажа дека тоа што го прави ВМРО-ДПМНЕ изминатиов период и нивната реторика се базирани на конструкции и лаги. Тие само ...

Каевски: Платите и пензиите растат, додека цените на основните прехранбени продукти се намалуваат

„Владата донесе одлука со која се замрзнуваат цените на јајцата од кокошка и оризот, со што нивните највисоки цени ќе останат на нивото на цените кои се применувале на 15 ...

Каевски: Опозицијата ги чини граѓаните 55.000 евра на ден со неодговорното одолговлекување во Собранието

„Нашите политички активности и калкулации не треба да ги ставаме пред интересите на граѓаните, а опозицијата токму тоа го прави. За граѓаните да бидат поупатени, организирањето на една пленарна седница ...

Каевски, СДСМ: Една од најголемите лаги на Мицкоски во 2022 е дека преговорите со ЕУ не се почнати

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Дарко Каевски денеска на прес-конференција ги изнесе најголемите лаги на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кажани во годинава што изминува. Христијан Мицкоски, заложникот на Димитар ...

Комисија ќе ја лоцира одговорноста за „Млади поети“, опозицијата бара оставка од Каевски

Агенцијата за млади и спорт со цел да го расветли случајот со двете песни со недолична содржина кои беа објавени во збирката, а кои предизвикаа големо внимание во јавноста најави ...

Каевски ќе го расчистува случајот „Млади поети“

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) Дарко Каевски ќе го расветлува случајот „Млади поети“. По лавината реакции деновиве поради две песни од збирката кои имаат недолична содржина, тој јавно се извини ...

Заев на средба со Каевски ќе го расчистува скандалот со книгата на АМС

По скандалот со објавената збирка поезија од страна на Агенцијата за млади и спорт, директорот на оваа институција Дарко Каевски денеска ќе има средба со премиерот Зоран Заев. -Директорот вчера ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER